Jak wybrać odpowiedni kantor do wymiany walut?

Wymiana waluty w kantorze to rozwiązanie, po które sięgają nie tylko podróżujący, ale też osoby, jak i firmy mające na celu oszczędności i inwestycje. Dobry kantor zapewnia bezpieczną, poufną i sprawną wymianę, oferując ponadto dobry kurs. Szybki skup lub wymiana to cechy kantorów prowadzonych przez profesjonalistów. Jak więc wybrać odpowiedni kantor do wymiany walut? Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo to absolutna podstawa, jaką kantor powinien zapewnić Klientom. Co je buduje? Składa się na to kilka czynników, m.in. lokalizacja, obsługa, jak i stabilność kursu. Poruszając kwestię bezpieczeństwa, mamy na względzie nie tylko ustronność od głównej ulicy, możliwość swobodnego przeliczenia kwoty, ale też stabilność transakcji i ceny zgodne z rynkiem międzynarodowym. Bardzo dużą rolę odgrywa również personel, który poniekąd przesądza o wyborze kantoru, szczególnie w przypadku chęci regularnych transakcji. Dobrej jakości kantor oferuje Klientom wsparcie osoby przygotowanej do obsługi i mającej pojęcie z zakresu kursu walut.

Wiedza budowana przez lata doświadczenia, liczne szkolenia, jak i własne zainteresowania w kierunku walut, budują zaufanie i pewność bezpiecznych transakcji. Osoba zatrudniona w kantorze powinna być przygotowana zarówno na Klientów doświadczonych, jak i tych, którzy nie mieli styczności z wymianą walut i nie posiadają wiedzy o tym, czy dany kurs jest korzystny, czy też nie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób, które podjęły decyzję o wymianie na rzecz gromadzenia oszczędności. Bezpieczna transakcja w oczach Klienta to ta, która została przeprowadzona w dobrej cenie.

Konkurencyjność oferty

Wybierając dobry kantor, warto również zwrócić uwagę na ofertę kursów, jaką posiada. Prócz standardowych i najbardziej popularnych walut, w niektórych miejscach można również dokonać wymiany na waluty z najbardziej egzotycznych zakątków świata. Co ważne, nawet jeśli kantor na oficjalnej tablicy nie ma ujętej waluty, która nas interesuje, warto zapytać, czy przeprowadzi transakcję na nasze indywidualne zamówienie. Dobrej jakości kantor, szczególnie w przypadku dużych kwot zgodzi się na ową transakcję. Co więcej, coraz częściej spotykana jest oferta wsparcia konwoju, w przypadku wymiany bardzo dużych sum pieniędzy.

Niektóre kantory umożliwiają swoim stałym Klientom rezerwację danej kwoty, na czas, kiedy waluta osiągnie korzystną wartość. Na konkurencyjność oferty na pewno składa się również możliwość negocjacji cen – np. kantor Wrocław. To czynnik, na który Klienci coraz częściej zwracają uwagę. Nie bez znaczenia jest również możliwość wymiany przez Internet. To wygodna i bardzo komfortowa opcja, z której możemy skorzystać bez względu na miejsce naszego aktualnego pobytu. Współpraca z cenionymi bankami, które dokonują przelewu i zapewniają szyfrowanie danych, jedynie podnosi prestiż kantoru i zachęca do regularnego korzystania.

Dobry kantor, czyli jaki?

Dobry kantor to ten, który łączy w sobie wszystkie wymienione cechy, dając możliwość przeprowadzenia bezpiecznych, stabilnych i pewnych transakcji. Wyróżnia się na tle konkurencji bogatą ofertą, a swoje doświadczenie i zaufanie klientów buduje od lat. To pozwala na uniknięcie pomyłek. Ponadto potwierdzeniem legalnej działalności kantoru jest poświadczenie Narodowego Banku Polskiego i Ministerstwa Finansów. Bez względu na to, czy chcemy kupić, czy sprzedać pieniądze, przy wyborze kantoru warto kierować się jego renomą, powszechnym zaufaniem Klientów i wieloletnią obecnością na rynku.

 

Bezpieczny kantor internetowy

Szeroka oferta coraz częściej pojawiających się na rynku kantorów internetowych skłania do korzystania z nich. Internetowa wymiana walut niewątpliwe ma więcej atutów w przeciwieństwie do tradycyjnego sposobu, przede wszystkim pod względem wygody. Przed zrealizowaniem transakcji warto jednak upewnić się, czy placówka, w której zamierzamy dokonać wymiany, jest wiarygodna.

Jak sprawdzić, czy kantor internetowy jest bezpieczny?

– Na stronie głównej powinna być zwarta pełna nazwa firmy wraz z adresem i numerami KRS, NIP, REGON.

– Kantor powinien znaleźć się na liście usług płatniczych Komisji Nadzoru Finansowego, którą KNF oficjalnie udostępnia. Posiadanie tej licencji jest potwierdzeniem wiarygodności i bezpieczeństwa usług.

– Należy zwrócić uwagę na rodzaj połączenia ze stroną – jest ono szyfrowane przez protokół SSL.

– Przelew powinien być uwierzytelniany za pomocą SMS-a.