Terminal kart płatniczych w twoim biznesie

Płatności kartą zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Klienci bardzo często decydują się na taką formę płatności. Jest ona wygodna i szybka, nie trzeba nosić ze sobą dużej ilości gotówki. Często też klienci zwyczajnie zapominają pójść do bankomatu i karta staje się ich sposobem na zapłacenie za usługę.Przedsiębiorcy wychodzą naprzeciw konsumentom, inwestują w terminale płatnicze. Pozwala to rozszerzyć zakres świadczonych usług. Oczywiście wprowadzenie terminali w swoim punkcie usługowym wiąże się z pewnymi kosztami. Nie są one jednak mocno zawyżone.

Koszty i rodzaje terminali

Podstawowym kosztem, jaki należy ponieść jest opłata za dzierżawę terminala. Zależy ona od rodzaju wypożyczanego urządzenia jak i indywidualnych ustaleń z agentem rozliczeniowym. Kolejną ważną opłatą jest prowizja dla agenta od każdej transakcji dokonanej kartą. Ona również zależy od ustaleń z agentem. Do ustalenia jest też kwestia, w jakim czasie utarg trafia na konto przedsiębiorcy.
Ważny jest również wybór samego urządzenia. Możliwości jest kilka, można je dopasować do rodzaju prowadzonej działalności. Terminal stacjonarny przyda się w sklepach, stacjach benzynowych lub punktach usługowych. Do jego używania konieczne jest podłączenie do linii telefonicznej lub stałego łącza internetowego. Można dobrać do niego przystawkę PinPad, jest to urządzenie do wprowadzania pinu dla klienta.
Z kolei w gastronomii, usługach transportowych, rozrywce warto postawić na terminale przenośne działające na sieć WiFi lub Internet mobilny. Pozwalają na pobieranie płatności przy stoliku klienta i są wygodne dla personelu. Obecnie każdy terminal kart płatniczych ma także moduł zbliżeniowy do płatności kartą bez wprowadzania pinu.terminal kart płatniczych

Pozytywne aspekty używania terminali płatniczych

Przede wszystkim terminale płatnicze mogą się przyczynić do zwiększenia obrotów danej działalności. Klienci często płacą kartą, gdy mają do wyboru dwa miejsca na zakupy, prawdopodobnie wybiorą to z możliwością płacenia kartą. Terminale pozwalają poszerzyć działalność o sprzedaż doładowań do telefonów. Dowolnych sieci i każdej dostępnej kwoty. Ponadto punkt handlowy, restauracja lub sklep zyska opinię miejsca przyjaznego dla klientów. Do tego obniżają się koszty konwojowania pieniędzy do banku z racji mniejszego obrotu realnym pieniądzem. Bezpieczeństwo utargu wzrośnie w razie włamania, w kasie znajduje się mniej gotówki. Straty będą znacznie mniejsze.

Korzystanie z terminali płatniczych staje się coraz ważniejsze. Dzieje się tak z powodu popularności płacenia kartą za usługi czy zakupy. Klienci coraz częściej sięgają po taką formę płatności. Dlatego też warto zainwestować w terminale płatnicze. Pozwolą zwiększyć obroty i zadowolenie konsumentów. Zwiększają bezpieczeństwo transakcji i przechowywania zgromadzonego utargu. Miesięczne koszty są do ustalenia z agentem rozliczeniowym, można, więc negocjować.