Ile dotacji unijnych możesz dostać?

Fundusze unijne są bardzo popularnym temat wśród młodych przedsiębiorców. Istotne jest, że otrzymać może je właściwie każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą nie dłużej niż 1 rok i wypełni odpowiednie wnioski składane do odpowiednich komisji.

Pozyskiwanie dotacji dla młodych

Dotacje z Unii Europejskiej mogą zostać przyznane już w kilka tygodni, zaś ich łącza suma wynieść może nawet 80 tysięcy złotych. Kwota otrzymanej dotacji jest uzależniona od poziomu przygotowanych wniosków oraz biznes planu, który to określa założenia nowego przedsiębiorstwa. Firmy chcące się rozwijać, posiadające innowacyjne założenie oraz model biznesowy są dla komisji unijnej atrakcyjne i to te firmy najszybciej otrzymają pozytywną odpowiedź. Dofinansowanie dla firmy mogą być wykorzystane na dowolny cel, który realizuje strategię firmy, np. wynajęcie większej przestrzeni biurowej, zakup nowoczesnego sprzęt, wynajęcie środka lokomocji lub zakup nowego, stworzenie i dystrybucja materiałów reklamowych, kampania marketingowa lub inne działania pozytywne dla rozgłosu firmy. Dotacje unijne przyznawane mogą dowolnym biznesom, ale także instytucji oraz organizacjom non-profit, które potrzebują pieniędzy na rozwój swojej działalności, zaś z racji nie czerpania zysków nie są w stanie samodzielnie wspierać się finansowo.  Firma doradcza http://inicjatywaeuro.pl pomoże Państwu w uzyskaniu dotacji niezależnie od tego jaki model biznesowy reprezentujecie.

Fundusze unijne – kto ma szansę?

Aby otrzymać dotacje unijne należy przygotować odpowiednie wnioski, przygotować biznes plan oraz dostarczy materiały do komisji. Samodzielne działanie w tym zakresie może być kłopotliwe, z tej racji na rynku pojawiły się firmy, które świadczą pomoc w tworzeniu wniosków, weryfikacji poprawności biznes planów oraz dostarczania dokumentów do odpowiednich instytucji UE. Aby być pewnym, że współpraca przyniesie wymierne korzyści, najpierw od siebie trzeba dać najwięcej jak to jest możliwe. Istotny jest biznes, który na danym terenie powinien być innowacyjny. Firma budowlana w dużym mieście ma zdecydowanie mniejsze szanse na dofinansowanie z Unii aniżeli ktoś, kto wpadł na coś, czego do tej pory nie było nigdzie.

dotacje dla firm

Jak korzystać z dofinansowania dla firm?

Fundusze unijne to spory zastrzyk gotówki, który może rozwiązać wiele problemów, jednakże najważniejszy z nich – próba dotarcia do klientów oraz skuteczne utrzymanie się na rynku zależy tylko od tego w jaki sposób przedsiębiorstwo będzie zarządzane. Niezależnie od otrzymanej z Unii sumy pieniędzy, kwota może zostać odebrana jeśli dany biznes nie będzie w stanie utrzymać się na rynku przez dwa lata. Zamknięcie działalności zależne jest sposobu prowadzenia firmy, dlatego bardzo istotne jest stworzenie takiego biznes planu, który zakłada potencjalne pomyłki, potknięcia, niepowodzenia, a także skuteczne metody rozwiązywania problemów w takiej chwili. Dofinansowanie dla firmy, które możemy otrzymać na rozwój są tylko pieniędzmi, nie zaś rozwiązaniem kłopotów, którymi martwić muszą się zarządcy działalności.