Dlaczego tak wiele młodych lekarzy decyduje się na wykonywanie zawodu za granicą?

Warunki panujące w Polsce, szczególnie jeśli chodzi o rynek pracy, zbyt często bywają niezadowalające. Od wielu lat duża liczba osób wciąż podejmuje decyzję o wyjechaniu za granicę w celu znalezienia lepszej pracy oraz podniesienia standardu swojego życia. Warto również dodać, że ta liczba stale wzrasta.

Lekarze są potrzebni w każdym kraju, wszędzie ich brakuje, dlatego wykorzystując sytuację Polski, wiele szpitali zagranicznych oferuje młodym Polakom podjęcie pracy w krajach takich jak Dania, Norwegia i Szwecja. Młodzi, zdolni studenci medycyny mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli pochodzących z wymienionych krajów. Spotkania takie mają na celu bliższe zapoznanie przyszłych lekarzy z tym, jak wygląda praca w danych krajach i jakie są jej plusy.

Dodatkowo, wielu cenionych lub rezydujących lekarzy również może otrzymywać stale oferty dotyczące pracy za granicą. Dania, Norwegia i Szwecja są krajami dość dobrze prosperującymi, więc możliwe jest podjęcie tam pracy interesującej, rozwijającej oraz bardzo dobrze płatnej. Wiele osób przekonuje się do rozpoczęcia takiej pracy, przede wszystkim ze względu na warunki oraz możliwość otrzymywania lepszych zarobków.

Polacy pracujący za granicą rzadko wracają do ojczystego kraju, ze względu na poziom jaki panuje w tych krajach. Jest to ściśle związane z prowadzeniem gospodarki i ekonomii.

środki medyczne

Skąd można dowiedzieć się o takiej możliwości?

Jest wiele możliwości, które pozwalają na zdobycie wiedzy w tym zakresie. Warto wiedzieć, że praca lekarza w Danii, Norwegii czy Szwecji jest opłacalna.
Dokładne informacje na temat zarobków, warunków niezbędnych do podpisania kontraktów czy wolnych etatach, możesz poznać na stronie www.Paragona.com. Firma specjalizuje się w rekrutacji lekarzy do placówek w Skandynawii, Niemczech czy w Wielkiej Brytanii.

Każdy kto miał możliwość zetknąć się z tym tematem, wie że lekarze w tamtych krajach mogą pozwolić sobie na większe wydatki niż lekarze pracujący w Polsce. Możliwość, jaką jest zdobycie pracy za granicą, można zdobyć już na studiach. Dość często odbywają się specjalne zajęcia lub warsztaty dla studentów medycyny, które mają na celu bliżej zapoznać z tym tematem. Wielu lekarzy szuka lepszych ofert pracy w innych szpitalach, więc istnieje duża szansa, że natkną się na ogłoszenie, w którym zawarta będzie oferta pracy z wysokimi zarobkami, możliwością dalszego rozwoju – wszystko to w szpitalu w jednym z wymienionych krajów. Praca w innym kraju najczęściej daje nam o wiele więcej możliwości.

Zagraniczni dyrektorzy szpitali zapewniają swoim pracownikom ciekawsze propozycje pracy a danym stanowisku. Warto również pomyśleć o osobach, które posiadają dodatkowe certyfikaty lub/i specjalizacje. Lekarzy brakuje w wielu krajach, dlatego oferty pracy często kierowane są do polskich lekarzy. Nie jest więc dziwne, że tak wielu ludzi, nie tylko młodych, korzysta z takich ofert. Dodatkowo, firmy zagraniczne często wykorzystują niski poziom zatrudnienia, jaki często panuje w Polsce.

Jak przygotować się do pracy w jednym z wymienionych krajów?

Właściciele szpitali zagranicznych zawsze pilnują wszelkich spraw związanych z zatrudnieniem nowych lekarzy. Praca w norweskim szpitalu może zapewniać nam dobre warunki, wysokie zarobki oraz premie jednak należy pamiętać o rzeczach, które mogą nas przerażać w nowym kraju. Jest to język, kultura oraz styl bycia obywateli Norwegii. Nie trzeba jednak obawiać się tego za bardzo – osoby zajmujące się rekrutacją nowych lekarzy do szpitali, dbają o to, by nowi pracownicy rozpoczęli pracę w należyty sposób. Z tego też względu organizowane są lekcje języka norweskiego, osoby zainteresowane stanowiskiem lekarza w Norwegii mogą więc (najczęściej za darmo) uczyć się języka oraz podstaw kultury Norwegów.

Kiedy można podjąć taką decyzję?

Ważne jest, kto i kiedy załapie się na okazję, z której będzie mógł skorzystać. Polacy, pracą w szpitalach wyżej wymienionych krajów, dość często są zainteresowani jeszcze przed ukończeniem studiów. Oferta kierowana jest do lekarzy, specjalistów, rezydentów itp. Każdy więc może podjąć decyzję, która zaważy na naszym losie. Jednak warto pamiętać, że rozpoczęcie pracy w zupełnie obcym kraju wiąże się najczęściej z opuszczeniem ojczyzny na zawsze. Wielu osobom jednak odpowiada życie poza granicami Polski ze względu na lepsze warunki, które zapewnia im np. norweski pracodawca.