Czym kierować się przy wyborze kancelarii?

W naszym życiu przydarzają się różne nieszczęścia. Po uporaniu się z nimi nie możemy się poddawać, tylko dociekać naszych praw. Jedną z metod szukania sprawiedliwości jest ubieganie się o odszkodowanie finansowe, które może być wypłacone na przykład w formie jednorazowego zadośćuczynienia, bądź regularnie, w formie chociażby otrzymywanej co miesiąc renty.

Jak sobie pomóc w odzyskaniu odszkodowania?

Rzadko jednak jesteśmy w stanie zdziałać coś samodzielnie. Przytłoczeni przykrymi doświadczeniami oraz bez znajmości procedur pranwnych nie mamy często siły ubiegać się o swoje prawa. Wtedy z pomocą przychodzą kancelarie prawnicze, które w naszym imieniu poprowadzą sprawę odszkodowawczą, będą wyjaśniać wszystkie nasze wątpliwości, pomogą uporządkować i gromadzić dokumenty oraz w razie potrzeby będą reprezentować nasz interes w sądzie.

Istnieje bardzo wiele kancelarii, wszystkie na swoich stronach internetowych kuszą wysoką skutecznością, zadowoleniem klientów i niskimi cenami. Jak wybrać tą najlepszą, od której rezultatów pracy może wiele w naszym życiu zależeć?

odszkodowanieKomu zlecić rozwiązanie naszej sprawy?

Przede wszystkim należy się upewnić, czy nawiązujemy współpracę z kancelarią prawniczą, czy kancelarią odszkodowawczą. Jakie są najważniejsze różnice? Kancelaria prawnicza składa się zespołu prawników. Ukończyli oni odpowiednie studia, najczęściej są po aplikacjach z konkretnych dziedzin prawa, dane o ich działalności są jawne i publicznie dostępne. Posiadają doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych, gdy nasza sprawa znajdzie swój finał w sądzie, to będzie nas tam reprezentować. Natomiast w przypadku kancelarii odszkodowawczej, jej założyciel wcale nie nie musi być prawnikiem, nie musi mieć nawet wyższego wykształcenia. Większość pracowników to przedstawiciele handlowi powierzchownie przeszkoleni z zakresu odszkodowań. Nie mogą nas oni reprezentować w sądzie, gdyż nie mają do tego uprawnień.

Gdy już ustaliśmy, że bezpieczniej jest wybrać kancelarię złożoną z prawników, należy jeszcze przyjrzeć się im i wybrać taką w której pracuje przynajmniej jeden specjalista w dziedzinie odszkodowań. Może to być radca prawny lub adwokat, najważniejsze jest jego doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw – możemy mieć wtedy pewność, że wie, co robi. Specjaliści w zakresie odzyskiwania odszkodowań to np. Minkus z Głogowa.

Mają co wyboru wielką, sieciową kancelarię i mniejszą, na przykład rodzinną, lepiej wybrać tę małą. Mniejsze kancelarie prowadzą siłą rzeczy mniej spraw, niż te wielkie, tak więc z większą uwagą pochylą się nad naszym przypadkiem. Dodatkowo, ich obroty są skromniejsze niż te wielkich kancelarii, będzie więc im zależeć na każdym groszu wywalczonego odszkodowania i będą o niego walczyć  w naszym imieniu.

Kancelarie prawnicze mają swoje strony w internecie, poza tym wiele ludzi po skorzystaniu z tego typu placówek pisze swoją opinię o niej, pochlebną lub nie. Często jednak za pomocą komentarzy rzekomych klientów toczone są wojenki pomiędzy firmami, więc należy je traktować z przymrużeniem oka. Najlepiej podpytać znajomych – często nawet nie wiemy, że korzystali z usług prawnika. Nic dziwnego, raczej nie jest to zbyt przyjemny temat do rozmów.